Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • thumbnail

  Projektowanie placów zabaw

  Zachwycający plac zabaw może wpłynąć na poprawę wizerunku całej okolicy. W zależności od miejsca jakim dysponujemy, dobór kolorystyki, jakości urządzeń oraz stylu są pierwszymi elementami, nad którymi powinniśmy się zastanowić.

  Szkolne place zabaw powinny być projektowane tak by stwarzać doskonałe warunki zabawy dla dzieci. By mieć pewność, że miejsce aktywności na świeżym powietrzu będzie mieć dodatni wpływ na rozwój i kreatywność naszych pociech przedstawiamy kilka kluczowych zasad, jakie warto jest wziąć pod uwagę zanim zamówimy urządzenia na plac zabaw.

   

  1. Dla kogo projektujemy plac zabaw?

  Kiedy projektujesz plac zabaw, podstawą jest byś określił wiek odbiorców, którzy będą z niego korzystali. W zależności od wieku dzieci, zmienia się dobór urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw. Wraz z wiekiem dzieci zmieniają się fizycznie, emocjonalnie oraz intelektualnie. Tak więc wyposażenie na place zabaw przystosowane dla dzieci w wieku lat 7, nie koniecznie zapewni bezpieczną zabawę przedszkolakom.

  Sama zabawa przebiega inaczej u dzieci w różnych grupach wiekowych, tak więc wyposażenie placu zabaw powinno być odpowiednich rozmiarów i z odpowiednią strefą swobodnego upadku. Ważnym także jest by danej grupie wiekowej zaproponować urządzenia o odpowiednim stopniu trudności – tak by zabawa była przyjemnością. W momencie gdy zaproponujemy dzieciom zbyt wysokie czy też zbyt skomplikowane zestawy zabawowe stracą one chęć do korzystania z nich.

  Projektowanie placów zabaw musi opierać się o ilość użytkowników, którzy będą z niego korzystali w jednym czasie. Planując plac zabaw dla szkoły musimy wziąć pod uwagę, ile klas czy też grup może spotkać się na urządzeniach w tym samym momencie. Ilość dzieci nie powinna być jedynym wskaźnikiem, który bierzemy pod uwagę. Warto też pomyśleć o typie urządzenia na place zabaw. Jeśli musimy zaproponować dużo przestrzeni do zabawy dla wielu małoletnich, wybierz wyposażenie placów zabaw, które zapewni wystarczająco dużo miejsca na bezpieczną zabawę.

   

  1. Oszacowanie budżetu

  Po tym jak zdecydowałeś w sprawie wieku użytkowników, przyszedł czas na zastanowienie się jakim budżetem dysponujesz. Pieniądze nie powinny być jedynym czynnikiem wpływającym na nasze decyzje, niemniej jednak budżet jakim dysponujemy pozwoli nam łatwiej przefiltrować asortyment urządzeń, na które możemy sobie pozwolić. Pozwoli to zaoszczędzić czas i energię, będziesz mógł skupić się na planowaniu i projektowaniu.

   

  1. Stwórz bezpieczny plac zabaw jak to tylko możliwe

  Bezpieczeństwo dzieci to najistotniejszy aspekt jaki musimy wziąć pod uwagę projektując plac zabaw. Odpowiednie do wieku, bezpieczne nawierzchnie, konserwacja – to podstawy wpływające na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. W momencie gdy wybrałeś wyposażenie placów zabaw i zamierzasz je zainstalować, oszacuj ryzyko jakie może się pojawić. Tyczy się to miejsc upadku w okolicy placu zabaw oraz możliwości skaleczeń.

   

  1. Upewnij się, że plac zabaw jest integracyjny

  Place zabaw to ciekawe i ekscytujące miejsca, które dzieci tak bardzo kochają! Powinny one spełniać oczekiwania wszystkich małoletnich – także tych z różnymi niepełnosprawnościami. Zabawa to aktywność, która przynosi wiele korzyści na przestrzeni czasu – min. wspomaga rozwój i naukę. Niezwykle istotnym jest by każdy plac zabaw czy urządzenie na place zabaw, niezależnie od tego czy jest to teren szkoły czy miejska przestrzeń publiczna, dawała równe szanse wszystkim użytkownikom – by umożliwiały integrację…

  Zabawy integracyjne dostosowane są dla każdego. To dlatego jest tak ważne by instalować wyposażenie placów zabaw, które wspierać będzie sensorycznie potrzeby osób niepełnosprawnych.

   

  1. Konserwacja placów zabaw

  Każde wyposażenie placów zabaw generuje niepotrzebne ryzyko narażenia bezpieczeństwa dzieci, jeśli nie jest konserwowane i regularnie sprawdzane. Zagrożenia mogą obejmować np. brakujące ogniwo łańcucha na huśtawce, czy też wystający ostry element, który odłączył się od konstrukcji. Inspekcje pozwalają wyłapać takie usterki jeszcze zanim kiedy przydarzy się nieszczęście.

  Pamiętaj by ująć koszt konserwacji i ewentualnych napraw podczas planowania budżetu, jaki wydasz na plac zabaw. Montaż urządzeń wysokiej jakości i odpornych na czynniki zewnętrzne redukuje ryzyko awarii i zniszczenia sprzętu. Dowiedz się więcej o naszej ofercie konserwacji urządzeń.

   

  Wyposażenie placów zabaw firmy Croquet

  Projektowanie placów zabaw rozpoczyna się od produktów doskonałej jakości. W Croquet specjalizujemy się w tworzeniu i instalujemy wyposażenie na place zabaw, które jest integracyjne, odporne i co najważniejsze, stworzone z myślą o dzieciach! Zespół ekspertów Croquet pomoże Wam rozwiać wszelkie wątpliwości przy realizacji projektu na idealny szkolny plac zabaw.

   

  Odkryj jak wyposażyć projekt swojego placu zabaw w urządzenia firmy Croquet. Bądź z nami w kontakcie, wypełnij formularz kontaktowy i pozwól współpracować nad idealnym miejscem szkolnych aktywności!