Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • logo - Dog City

  Place zabaw dla psów

  W ostatnim czasie coraz więcej świadomych opiekunów zwraca uwagę na to, aby ich psy miały możliwość spożytkowania swojej energii w sposób, który będzie angażował do działania nie tylko ich ciało, ale także umysł. Dzięki temu pies nabiera odpowiedniej sprawności i kondycji oraz pozbywa się nagromadzonych w ciągu dnia emocji, stresów czy frustracji. W efekcie tego typu treningi dla psów minimalizują ryzyko pojawienia się wielu problemów behawioralnych i zdrowotnych, takich jak otyłość czy trudności z poruszaniem się wynikające z braku kondycji. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się starannie wykonane place zabaw dla psów, które stwarzają idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu dla opiekunów i ich czworonogów.

  Place zabaw dla zwierząt – dlaczego warto w nie zainwestować?


  Wspólna przestrzeń między blokami czy domami jednorodzinnym to często miejsce, w którym okoliczni mieszkańcy spędzają swój wolny czas i poszukują różnego rodzaju atrakcji w postaci zielonych parków czy placów zabaw dla swoich dzieci. Mimo to z wieloma trudnościami niekiedy muszą liczyć się opiekunowie psów, którzy nie zawsze są mile widziani na spacerach ze swoimi pupilami i którzy często muszą wyjeżdżać pod miasto, aby zapewnić psu miejsce do biegania oraz spożytkowania swojej energii. W wielu sytuacjach trudno się temu dziwić – niektóre rasy psów wyróżniają się wyjątkową sprawnością fizyczną i są w stanie osiągać bardzo duże prędkości podczas biegu, co w pobliżu osiedlowych placów zabaw dla dzieci czy parkingów mogłoby stanowić zagrożenie.


  Place zabaw dla psów, które zapewniają czworonogom warunki do biegania i treningów


  Proponowane przez nas wybiegi dla psów powstały z myślą o tym, aby stworzyć funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń dla opiekunów oraz ich czworonogów. Z tego też powodu każdy plac zabaw wyróżnia się odpowiednim ogrodzeniem, które zapobiega ewentualnym ucieczkom i które stanowi wyraźny znak, że wydzielone miejsce zostało przeznaczone tylko dla zwierząt. Ponadto plac dla psów cechuje się przemyślaną powierzchnią, która pozwala na umieszczenie wszystkich elementów treningów w bezpiecznej od siebie odległości – dzięki temu można łatwo uniknąć sytuacji, w której dwa psy mogłyby na siebie wpaść podczas wykonywania poszczególnych sztuczek czy akrobacji.


  Wybiegi dla psów – jakie urządzenia można na nich spotkać?


  Oprócz dużej powierzchni, która pozwala swobodnie się wybiegać, producent wybiegów dla psów zadbał również o umieszczenie odpowiednich instalacji umożliwiających przeprowadzenie podstawowych treningów z psem. Dlatego też na placu zabaw można między innymi spotkać takie elementy jak tunele, drabinki, płotki do skoków, obręcze czy różnego rodzaju tory przeszkód. W efekcie każdy opiekun może dostosować trening do możliwości i umiejętności swojego czworonoga. Okazuje się to szczególnie pomocne w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają pracę z psem i z tego powodu chciałyby się skupić na wykonywaniu podstawowych sztuczek czy na pokonywaniu łatwych przeszkód.


  Plac zabaw dla szczeniąt i małych psów


  Proponowane przez nas place zabaw dla zwierząt są przystosowane dla psów o różnym wzroście i o różnej wadze. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nawet niewielkie psy, które powszechnie uważane są za kanapowe, potrzebują w ciągu dnia odpowiedniej dawki ruchu pomagającej w rozładowaniu energii. W przeciwnym wypadku psy mogłyby odczuwać coraz większe podenerwowanie, które objawiałoby się złym samopoczuciem, zbyt dużym pobudzeniem czy w skrajnych przypadkach nawet agresją względem pozostałych domowników. To sprawia, że jeśli chodzi o wybiegi dla psów, producent, który okazuje się godny zaufania, powinien rozumieć podstawowe kwestie behawioralne dotyczące psów i umieć wykorzystać swoją wiedzę podczas projektowania placów zabaw.


  Rozważając inwestycję w wybiegi dla zwierząt, warto także zastanowić się nad ich lokalizacją. Jako producent wybiegów dla psów polecamy miejsca, które będą nieco oddalone od parkingów, głównej drogi czy placów zabaw dla dzieci. Wynika to z faktu, że różnego rodzaju hałasy mogą rozpraszać psy i utrudniać przeprowadzenie efektywnego treningu. Ponadto bliska odległość od drogi mogłaby stwarzać ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, gdyby ktoś przez pomyłkę wypuścił psa z placu zabaw bez żadnej opieki.

  Poznaj nasze
  produkty