Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • Informacje techniczne

  Place zabaw firmy CROQUET wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniających zarówno estetyczny wygląd, jak i trwałość oraz solidność urządzeń. Stosując materiały odporne na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie, gwarantujemy bezpieczną i atrakcyjną zabawę małym użytkownikom naszych placów zabaw.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi specyfikacjami technicznymi stosowanymi w naszych konstrukcjach.

  Metalowe place zabaw

  System MM

  System metalowych urządzeń zabawowych przeznaczonych głównie dla młodszych użytkowników, w grupie wiekowej już od 1+, 3+. System charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednio dobranymi wymiarami dostosowanymi dla mniejszych dzieci, powtarzalnym modułem podestów montowanych na trzech standardowych wysokościach: 15cm, 35cm i 60cm. Zastosowanie pomostów, stopni, przejść oraz innych elementów zabawowych nie przewyższających wysokości 1 m - ma na celu w głównej mierze zapewnienie bezpieczeństwa korzystających dzieci.

  System modułowy pozwala na nieograniczoną ilość konfiguracji i rozwiązań technicznych gwarantujących niepowtarzalną zabawę zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym użytkownikom. System MM zawiera także propozycje rozbudowanych i wyższych zestawów skierowanych do odbiorców starszych grup wiekowych.

  Stal ocynkowana i malowana proszkowo, stal nierdzewna lub aluminium

  Stosowane jako materiał konstrukcyjny w zależności od zapotrzebowań klienta, trwałe, estetyczne, odporne na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie. Słupy konstrukcyjne mają średnicę 60 mm.

  Płyty HDPE

  Stosowane na barierki oraz daszki. Elementy odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Stosowanie ich zapewnia trwałość solidność a także wysoką estetykę całego zestawu zabawowego.

  Płyty antypoślizgowe
  (sklejka i HDPE)

  Stosowane jako podłogi modułowych podestów na bazie kwadratu, o wymiarze 75 cm x 75 cm.

  Liny polipropylenowe

  Z rdzeniem stalowym, stosowane są do budowy pomostów linowych, przeplotni i elementów skrajnych. Liny są odporne na intensywne użytkowanie.

  System CM

  Zestawy systemowe charakteryzują się unikalnym designem urządzeń na jednym słupie. System metalowych urządzeń zabawowych wyróżnia solidna konstrukcja i wysoka jakość. Zastosowane wysokiej jakości trwałe materiały i komponenty zapewniają trwałość i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń, przez co są przyjazne użytkownikowi.

  Unikalny System zestawów CM zbudowany został na bazie koła, co pozwala na nieograniczoną ilość konfiguracji, dostępnych na kilku poziomach. W ramach systemu wyodrębniamy także zestawy wspinaczkowe dla dzieci z grupy wiekowej > 3 lat, huśtawki wagowe i wahadłowe oraz ścieżkę zdrowia, a także pojazdy i domki, barierki edukacyjne i urządzenia do zabawy piaskiem. Dla dzieci młodszych dedykujemy również kilka propozycji mniejszych urządzeń.

  Stal ocynkowana

  Stosowana jako niezawodny materiał konstrukcyjny, trwała, estetyczna, odporna na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie. Słupy konstrukcyjne mają średnicę 114,3 mm. Drabinki i elementy wejść, zejść, pomostów, przeplotni i elementów skrajnych wykonane z rur 34 – 76 mm.

  Tworzywo HDPE

  Stosowane na barierki oraz daszki. Kolorowe, atrakcyjne i przyjazne użytkownikom elementy, odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Stosowanie ich zapewnia trwałość i wysoką estetykę całego zestawu zabawowego.

  Aluminiowa blacha
  ryflowana

  Stosowana jako podłogi podestów modułowych i stopnie schodów.

  Liny polipropylenowe

  Z rdzeniem stalowym, odporne na intensywne użytkowanie, stosowane są do budowy pomostów linowych, przeplotni i linowych elementów skrajnych.

  Drewniane place zabaw

  System GT

  System drewnianych urządzeń przeznaczony dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Drewniane zestawy zabawowe GT gwarantują doskonałą zabawę dzięki konfiguracji elementów wspinaczkowych, zjeżdżalni, drabinek i przeplotni, pomostów i przejść rurowych. Piramidy dzięki wielopoziomowej konstrukcji, wykorzystaniu linariów i różnych elementów do wspinania, zapewniają wszechstronną i udaną zabawę.

  Domki drewniane, pojazdy, piaskownice oraz zestawy DM adresowane są do dzieci młodszych (1+), które podczas zabawy znajdą również w nich schronienie od słońca i chwilę na złapanie oddechu. Urządzenia mogą być wyposażone w modułowe systemy typu sklepik, kółko-krzyżyk, jak i tablice integracyjną lub do rysowania.

  Oferujemy także drewniane huśtawki wagowe i wahadłowe z siedziskiem pojedynczym (pampers, proste, bocianie gniazdo) lub podwójnym. Ścieżki zdrowia dedykowane są dzieciom z różnych grup wiekowych. Wśród przyrządów do ćwiczeń znajdują się różne urządzenia budujące równowagę i koordynację oraz poprawiające sprawność fizyczną.

  Belki konstrukcyjne

  wykonane są z drewna klejonego lub bezrdzeniowego dużej trwałości, o profilu okrągłym o średnicach 60mm i 100mm. System GT w innowacyjny sposób zapewnia łączenie belek zapewniając trwałość i solidność konstrukcji, przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i niezawodności urządzenia. Siodłowe połączenie GT zapewnia dużą powierzchnię styku, a tym samym zwiększa stabilność konstrukcji oraz pozwala na łączenie ze sobą belek pod różnym kątem. Zaletą połączenia jest zabezpieczenie przed obrotem względem swojej osi, co w zupełności eliminuje wszelkiego rodzaju kleszczenia i inne niebezpieczeństwa konstrukcyjne, które są charakterystyczne dla standardowego (krzyżowego) łączenia belek.

  W naszej produkcji stosujemy belki konstrukcyjne z drewna sosnowego bezrdzeniowego lub klejonego o profilu okrągłym o średnicach 60 i 100 mm.

  Dostępna kolorystyka to sosna lub teak.

  Serwis oraz konserwacja