Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • thumbnail

  Dzieci uwielbiają aktywność, nawet gdy o tym nie wiedzą!

  Nigdy nie jest za wcześnie by na to by rozkochać dziecko w aktywności fizycznej, to jest naprawdę bardzo proste! Zabierając je codziennie na place zabaw czy też tereny rekreacyjne zapraszające do aktywności na świeżym powietrzu, rozwijamy pasję przebywania w ruchu, nawet bez świadomości, że się to dzieje.

   

  Profesjonaliści mówią…

  Specjaliści od zdrowia jednoznacznie sygnalizują, że uczestnictwo w różnych aktywnościach fizycznych w wieku dziecięcym przyczynia się do rozwoju zdolności motorycznych i masy mięśniowej, a przy okazji redukuje ryzyko występowania urazów. Wyposażenie do ćwiczeń dla dorosłych, siłownie zewnętrzne, fitnessy towarzyszą nam od lat. Jakieś 10 lat temu pojawił się pomysł na tworzenie miejsca fitness dla dzieci – idea jednak nie do końca się przyjęła. Jak się okazało, dzieci nie do końca mają ochotę wykonywać ćwiczenia w taki sam sposób jak dorośli. By osiągnąć cel, nie mają ochoty wykonywać zadania w określony sposób – one po prostu chcą się bawić!

  Wykonano wiele badań nad powiązaniami pomiędzy aktywnością fizyczną, dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem zarówno osób starszych jak i małoletnich. Jako dzieci, uczyliśmy się nowych rzeczy, zbieraliśmy doświadczenie jak poruszają się nasze ciała i jak możemy to wykorzystać. Zalecane jest by dzieci w wieku 3-5 lat pozostawały aktywne w ciągu dnia. Regularne zajęcia wpływają korzystnie na układ kostny oraz pomagają rodzicom utrzymać prawidłową wagę dziecka.

  Szkole place zabaw to miejsce gdzie większość dzieci oddaje się bezwiednie aktywności fizycznej! Odnosi się to do dobrze zbudowanych dzieci, jak i tych słabszych – każdy chce się bawić! Dlatego też tak ważnym jest by szkolny plac zabaw wyposażony był w urządzenia, na których każdy znajdzie coś dla siebie – silniejsze jak i słabsze dzieci. Planując plac zabaw, warto jest poświęcić uwagę by znajdujące się urządzenia na plac zabaw były wszechstronne i intuicyjne dla dzieci na różnych poziomach – tak by spełnić potrzeby wszystkich, bez konieczności oczekiwania na instrukcje i wskazówki jak pokonać dany element!

  Kiedy wprowadzić dzieci do ćwiczeń fizycznych

  Dzieci w wieku przedszkolnym mogą próbować swoich sił w sportach zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, tak długo jak nasze oczekiwania są realne. Każdy sport w tym wieku sprowadza się do zabawy, mentalnego i fizycznego rozwoju – nie współzawodnictwa! Większość 5-cio latków nie jest wystarczająco dobrze skoordynowana by właściwie rzucać czy prowadzić piłkę oraz nie posiada jeszcze rozwiniętych zdolności drużynowych do rywalizacji – tak więc na tym etapie sport pozostaje w sferze zabawy.

  W okolicach 6 roku życia dzieci rozwijają się już na tyle mocno, że możliwym staje się podawanie piłki czy rozgrywanie. Łatwiej zaczynają także znosić rutynę ćwiczeń, większość z nich potrafi już jeździć rowerem. To idealny moment na to by rozpocząć przygodę ze zróżnicowanymi ćwiczeniami fizycznymi oraz zajęciami fitness.

   

  Późniejsze dzieciństwo

  W tym okresie dzieci mogą tracić zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach zorganizowanych, ponieważ zaczynają wkraczać w okres nastoletni. Mogą skupiać swoje zainteresowanie na budowaniu siły mięśni oraz rozwoju sportowej sylwetki.

   

  CROQUET oferuje szeroką gamę produktów stanowiących wyposażenie na place zabaw, urządzenia fitness czy też siłownie zewnętrzne oraz street workout, na których dzieci będą miały szansę spędzić znaczną część swojego życia – od okresu przedszkolnego do nastoletniego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – polecamy szeroką gamę produktów dla wszystkich grup wiekowych naszych dzieci.