Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • thumbnail

  Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

  Autyzm to zaburzenie o charakterze neurologicznym, którego objawy ujawniają się podczas okresu dziecięcego. Może mieć podłoże genetyczne, dlatego jeśli w rodzinie występowały przypadki autyzmu, należy szczególnie obserwować oraz przebadać nowego członka rodziny. Najczęstszymi objawami tej choroby jest problem socjalizacji dziecka z otoczeniem. Autystyczne dziecko może nie reagować na swoje imię, godzinami wpatrywać się w jeden punkt, nie zwracać uwagi na otaczających je dookoła ludzi.

   

  Mając na uwadze dobro i zdrowie każdego dziecka przedstawiamy pięć elementów wyposażenia, dzięki którym plac zabaw stanie się miejscem przyjaznym dla osób z autyzmem oraz da im taką samą możliwość zabawy:

  Sprężynowce – najlepiej gdy nie są zamontowane na środku placu zabaw, a na jego obrzeżach, dziecko może skupić się na swojej zabawie, dzięki czemu nie będzie rozpraszane wszystkim co dzieje się dookoła.

  Huśtawka – wiele dzieci z autyzmem ma problemy z równowagą, dlatego huśtawka w której dziecko może stabilnie usiąść jest świetną zabawą.

  Panele edukacyjne – są to elementy, które mają za zadanie rozwinąć sensorycznie dzieci. Znajdziemy tu części wyposażenia, na których można zagrać melodię, ćwiczyć zdolności logicznego myślenia i wszechstronnie rozwijać wiedzę.

  Zestawywspinaczkowe – w końcu każde dziecko lubi się wspinać.

  Zestawyintegracyjne – wprowadzają różnorodność podczas zabawy, dziecko nie jest cały czas przy jednej atrakcji, ale może ją stale i dowolnie zmieniać. Podczas zabawy można skorzystać z wielu różnych wyjść, użyć różnych zabaw, które pomogą oswoić się z otoczeniem.

   

  Pamiętajmy, że misją firmy Croquet jest tworzenie warunków do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu dla każdego!

  Zachęcamy do zapoznania się z gamą produktów Croquet, które zapewnią nie tylko wspaniałą zabawę, ale również odpowiedni rozwój intelektualny i społeczny dzieciom cierpiącym na Autyzm.