Menu
logo

Menu

Oferta

Oferta

 • thumbnail

  Jak parki i place zabaw wpływają na wartość nieruchomości

  Produkując place zabaw czy też urządzenia do zagospodarowywania terenów zielonych i przestrzeni rekreacyjnych zależy nam na tym by zainteresować nimi okolicznych mieszkańców. Niezależnie od tego czy osobami zamieszkującymi okolicę są młode rodziny z dziećmi czy osoby starsze zachęcają one do spędzania czasu wolnego w parkach czy na placach zabaw, których bliska lokalizacja zdecydowanie podnosi wartość nieruchomości. Wielu właścicieli domów czy osiedli zastanawia się co zrobić by podnieść wartość swojej nieruchomości. I tu zaczyna się właśnie projekt, o który napiszemy szerzej w tym poście. Place zabaw, rekreacyjne tereny zielone, fitnessy zewnętrzne, parki bezsprzecznie podnoszą jakość życia mieszkańców okolicy i jednocześnie windują ceny domów i mieszkań w danym miejscu. Dowiedz się więcej o pozytywnych stronach spójnego zagospodarowywania przestrzeni miejskich w zieleń, miejsca do ćwiczeń czy zabawy dla najmłodszych.

  Bliska odległość do parku

  Mieszkanie w bliskiej odległości od parku – do 800 metrów niewątpliwie podnosi wartość nieruchomości o blisko 8-20% w stosunku do okolicy gdzie nie ma terenów zielonych. Zastanawiając się nad tym dlaczego tak się dzieje, jest kilka prostych odpowiedzi i wyjaśnień.

  • Atrakcyjniejszy widok z okien – bliskie otoczenie parku czy terenów zielonych znacząco poprawia scenerię okolicy. Parki i place zabaw są wizualnie przyjemniejsze dla „oka” a zagospodarowane tereny zielone mają naturalnie piękny widok, który redukuje u nas stres. Przyjemna i zielona okolica odbierana jest przez potencjalnych nabywców za bardziej atrakcyjną i wartą inwestycji środków.
  • Wzrost jakości życia – niezależnie od tego czy właściciele planują sprzedać swoją nieruchomość czy też nie, cieszyć się mogą zielonym otoczeniem, którego wartość w dzisiejszych czasach drastycznie rośnie. Podążając za ekspertyzami naukowców dowiedziono, że odseparowanie od przyrody i naturalnego otoczenia ma negatywny wpływ na rozwój oraz zdrowie człowieka.
  • Dodatkowe udogodnienia – mieszkańcy terenów zurbanizowanych, bez parków czy też terenów zielonych zmuszeni są podróżować w obszary podmiejskie by cieszyć się rekreacją na świeżym powietrzu na łonie natury. Zamieszkując miejsce usytuowane w bliskim otoczeniu parków z łatwością możemy wybrać się tam bez konieczności pokonywania dużych dystansów i użytkowania środków lokomocji. Zielone przestrzenie miejskie są doskonałym miejscem spotkań na świeżym powietrzu z sąsiadami, przyjaciółmi czy też członkami rodziny zamieszkującymi naszą okolicę.

  Place zabaw przyciągają rodziny z dziećmi

  Rodziny z dziećmi są miłośnikami okolic gdzie powstają nowe i atrakcyjne place zabaw oraz urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że w ich aktualnym miejscu zamieszkania nie ma wystarczającej przestrzeni na prywatny plac zabaw czy też miejsce do aktywności fizycznej. Place zabaw oraz parki są doskonałym rozwiązaniem dla rodzin by wspólnie i atrakcyjnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Dobrze wyposażone place zabaw i ciekawe urządzenia na place zabaw stanowią atrakcję przyciągająca turystów i odwiedzających daną okolicę. A jak to wpływa na wartość nieruchomości zlokalizowanej takim miejscu? Wraz ze wzrostem zainteresowania danym terenem, napływem osób odwiedzających rośnie ilość ofert jakie otrzymuje sprzedający. Wzrost popytu bezpośrednio przekłada się na możliwość sprzedaży domu bądź mieszkania w wyższej cenie…
  Place zabaw oraz parki są dodatkowym udogodnieniem, bardzo pożądanym przez kupujących nieruchomości. Jeśli na danym terenie powstanie spektakularny plac zabaw będzie on niewątpliwą zachętą dla potencjalnych nabywców, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na wartość nieruchomości. By stworzyć prawdziwie atrakcyjny plac zabaw dla rodzin z dziećmi należy wziąć pod uwagę następujące funkcjonalności:

  • Place zabaw muszą mieć elementy przystosowane dla dzieci w różnym wieku. Tworząc przestrzeń zabaw musimy mieć na względzie konieczność przyciągania uwagi rodzin z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Place zabaw i bezpieczne wyposażenie dla najmniejszych dzieci, w wieku żłobkowym stanowią grupę urządzeń dla maluchów w wieku do ok. lat 4, charakteryzują się niewielką wysokością swobodnego upadku, pozwalają rozwijać umiejętności motoryczne. Place zabaw dla przedszkolaków, dzieci w wieku lat 4-7 są połączeniem urządzeń kładących nacisk na bezpieczny rozwój motoryki z pokonywaniem wyzwań – zarówno fizycznych jak i edukacyjnych. Wzbogacone w panele edukacyjne czy miejsca do gier z rówieśnikami pozwalają doskonale rozwijać się naszym pociechą. Place zabaw i urządzenia dla dzieci w wieku szkolnym są odpowiedzią na potrzeby nadmiernej aktywności, pokonywania wyzwań, przełamywania barier, są idealnym miejscem do nawiązywania kontaktów towarzyskich i nauki zabawy w grupie. Urządzenia na place zabaw dla młodzieży to najbardziej wymagająca grupa elementów wyposażenia placów zabaw. Tu liczy się zwinność, sprawność, spryt… Jest to idealne miejsce do aktywności dla nastolatków, których potrzeby ruchowe są tak istotne. Na opiekunów jak i najstarsze dzieci powinna czekać dobrze wyposażona siłownia zewnętrzna, ścieżka zdrowia czy też urządzenia street workout. Strefa ta pozwala zadbać o kondycję oraz zdrowie najstarszym użytkownikom placu zabaw.
  • Miejsca do siedzenia i mała architektura. Zazwyczaj jest tak, że opiekunowie, którzy przyprowadzają swoje pociechy na plac zabaw nie mają chęci przez cały czas towarzyszyć dziecku w zabawie. Odpowiedzią na taką potrzebę jest stworzenie strefy gdzie ławki parkowe, altany czy stoliki piknikowe pozwolą na odpoczynek przy jednoczesnym utrzymaniu kontaktu wzrokowego z podopiecznym. Stoliki piknikowe oraz meble miejskie pozwolą spędzić wspólnie czas, zjeść drobny posiłek na świeżym powietrzu czy też zająć się pracą w czasie gdy dziecko korzysta z infrastruktury urządzeń zabawowych – to niewątpliwie uatrakcyjni nasz dzień.
  • Miejsca zadaszone. Tworzenie miejsc zadaszonych w przestrzeni placów zabaw niewątpliwie podnosi ich użyteczność w letnie dni z dużym nasłonecznieniem czy też podczas niespodziewanych opadów deszczu. Wiaty i altany są nieocenionym rozwiązaniem w wyposażeniu przyjaznego placu zabaw i terenu rekreacji.

  Podnieś wartości nieruchomości – wykorzystaj place zabaw i urządzenia małej architektury od Croquet.

  Parki oraz place zabaw podnoszą wartości okolicy. Zwłaszcza gdy do zagospodarowania terenów zielonych wykorzystasz urządzenia i meble miejskie firmy Croquet. Nawiązując z nami współpracę skorzystasz z naszej wiedzy i doświadczenia jak właściwie zagospodarować przestrzeń zieloną i wkomponować w nią urządzenia na place zabaw czy siłownie plenerowe. Doskonale wiemy jak dużą wartością są parki i zielone tereny rekreacyjne! Pomożemy Ci mądrze wykorzystać ten atut i podnieść atrakcyjność Twojej okolicy.

  Zapoznaj się z naszą ofertą wyposażenia placów zabaw i terenów zielonych. Wyślij do nas zapytanie by otrzymać satysfakcjonujący projekt. Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na kontakt!